Shema šol. sadja

Shema šolskega sadja je nov ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Namen je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih.

Naša šola se je vključila v projekt Shema šolskega sadja, kar pomeni, da bomo vsaj dvajsetkrat v tem šolskem letu ponudili učencem sadje. Sadje bomo učencem ponudili izven običajnih obrokov, in sicer ob sredah v času aktivnega odmora.

Sadje – večinoma bodo to jabolka – bomo začeli razdeljevati v decembru. Jabolka bomo nabavljali pri lokalnih kmetih, ki imajo certifikat za integrirano pridelavo sadja.

Da bomo učence, starše in učitelje seznanili s tem projektom, bomo pripravili plakat, obvestilo na domači spletni strani naše šole, obvestilo za oddelčne skupnosti, učence bomo obveščali tudi po šolskem radiu.

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)