POVABILO IZBRANIM NA LITERARNO SREČANJE V CELJE

Izbranim dvajsetim avtorjem na literarnem natečaju 37. Roševih dni 2024 in njihovim mentorjem ter urednikom nagrajenih glasil!

Spoštovani!
Zahvaljujemo se vam za sodelovanje na natečaju za 37. Roševe dneve in vam čestitamo k uvrstitvi!
Kot ste razbrali iz obvestila o izboru, vas v sredo, 27. marca 2024, vabimo na celodnevno srečanje 37. Roševih dni 2024 v Celje.
Celodnevno srečanje bo potekalo takole.

Center za poezijo Tomaža Šalamuna, Ljubljana
Ljubljana, 2. april 2024
18.00 Branje finalistk in branje avtorskih besedil po Roševih dnevih 2024.

Več si lahko preberete tukaj.

OBVESTILO: Naravoslovni dan “Varnost na spletu”

Spoštovane učenke in učenci, spoštovani starši,

naravoslovni dan Varnost na spletu bo za učence od 6. do 9. razreda potekal v sredo, 21. 2. 2024.

Učenci pridejo ta dan v šolo ob 8.20. Po končani 5. šolski uri gredo na kosilo in domov.

POTREBŠČINE:

• Nahrbtnik,
  • peresnica (barvice, flomastri, škarje) in
  • telefon, s katerim se lahko učenci povežejo na internet.

Ker na šoli nimamo dovolj naprav, da bi lahko vsi učenci sočasno sodelovali v aktivnostih, vas prosimo za dovoljenje, da učenci v ta namen uporabijo lastno napravo. Za nekaj učencev, ki svoje naprave nimajo, lahko šola zagotovi  tablico.

PRAVILA:

1. Odgovorno delajte s svojo napravo.
  2. Delajte s svojo napravo na odobrenih lokacijah.
  3. Uporabljajte jo samo za dodeljena opravila.
  4. Posnemite fotografije/videe samo za naloge.
  5. Uporaba naprave je omejena na lastnika.
  6. Uporabljajte lahko šolsko omrežje WIFI.
  7. Odstranite ušesne slušalke/zaprite zaslon, ko se to od vas zahteva.
  8. Izklopite napravo ali jo preklopite v stanje pripravljenosti, ko ni v uporabi.

Verjamemo, da ta program predstavlja pomemben korak naprej, zato je naš cilj zagotoviti, da se vsi naši učenci učijo, raziskujejo in so varni na spletu, tako znotraj kot zunaj šolskih zidov.

Organizatorki ND Varnost na spletu
Urška Klemen
Lučka Višnar

37. Roševi dnevi – podaljšan rok prijave

ROŠEVI DNEVI 2024 – 𝐂𝐞𝐥𝐣𝐞, 𝟐𝟕. 𝐦𝐚𝐫𝐞𝐜 𝟐𝟎𝟐𝟒
(v sodelovanju z JSKD OI Celje in OŠ Frana Roša, Celje)

Namenjeno: učencem 8. in 9. razredov OŠ
Vsaka OŠ lahko prijavi enega ali dva mlada avtorja

Tema: mladim ustvarjalcem je ponujen literarni izziv z naslovom ODA TEBI/DREVESU, V TVOJI KOŽI (po pesniški zbirki 𝘕𝘦𝘨𝘰𝘵𝘰𝘷𝘰𝘴𝘵𝘪 𝘯𝘢𝘷𝘬𝘭𝘫𝘶𝘣 Katarine Gomboc Čeh in nagrajenem mladinskem romanu 𝘉𝘢𝘭𝘢𝘥𝘢 𝘰 𝘥𝘳𝘦𝘷𝘦𝘴𝘶 Mateje Gomboc).

Komisija: 𝐩𝐫𝐨𝐟. 𝐌𝐚𝐭𝐞𝐣𝐚 𝐆𝐨𝐦𝐛𝐨𝐜 in 𝐩𝐫𝐨𝐟. 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐢𝐧𝐚 𝐆𝐨𝐦𝐛𝐨𝐜 Č𝐞𝐡
Rok za prijavo podaljšujemo: 𝐩𝐨𝐧𝐞𝐝𝐞𝐥𝐣𝐞𝐤, 𝟐𝟐. 𝟏. 𝟐𝟎𝟐𝟒, 𝐨𝐩𝐨𝐥𝐧𝐨č𝐢

Več na spletni strani JSKD: https://www.jskd.si/literatura/natecaji_literatura/rosevi_dnevi/2024/uvod_rosevi_24.htm

Osnovne šole vabljene k sodelovanju!

Program brezplačnih športnih aktivnosti

Spoštovani,

med novoletnimi počitnicami, od 27. do 29. decembra 2023, so celjskim otrokom na voljo brezplačne športne aktivnosti. Program, ki ga podpirajo Športna zveza Celje, Mestna občina Celje in Fundacija za financiranje športnih organizacij v Sloveniji, vključuje drsanje, kegljanje, plavanje in plezanje.
Uporaba športnih objektov je brezplačna in na lastno odgovornost, vstop je dovoljen v skladu s kapaciteto posameznega objekta. Udeležence prosijo, da ne nosijo večjih vsot denarja ter vrednostnih predmetov.

Program novoletnih počitnic si lahko podrobneje ogledate TUKAJ.