Dosežki v šolskem letu

ŠOLSKO LETO 2018/19


RAZISKOVALNA DEJAVNOST
Letos sta bili izdelane dve raziskovalni nalogi in sicer:

Vrane v Celju
(na regijskem srečanju uvrščena v I. skupino)
Mentorica: Marija Maja Grenko
Raziskovalke: Ula Polutnik, Ela Velepec in Špela Žičkar

Raba pametnih telefonov med učenci OŠ Frana Roša
(na regijskem srečanju uvrščena v I. skupino)
Mentorica: Blanka Skočir
Raziskovalki: Lana Bek in Lamija Berisalić

DRŽAVNO TEKMOVANJE V RAZVEDRILNI MATEMATIKI
Zlato priznanje sta prejela: Mihael Jezernik (6. b) in Lan Zaveršek (6. a).
Srebrno priznanje je prejelia Tia Rozoničnik (9. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE
Srebrno priznanje je osvojila: Špela Žičkar (7. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE – VEGOVO PRIZNANJE
Srebrno priznanje so prejeli: Mihael Jezernik (6. a), Alen Kalkan (6. b), Lan Zaveršek (6. b), in Jure Štuklek (6. a)
Zlato priznanje je prejela: Tia Rozoničnik (9. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ BIOLOGIJE
Srebrno priznanje je prejela: Ela Velepec (8. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU FIZIKE
Srebrno priznanje je prejel: Leon Horvat (8. a),

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAČUNALNIŠTVA BOBER
Zlato priznanje je osvojila: Tia Rozoničnik (9. b).


ŠOLSKO LETO 2017/18


DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV – MEHURČKI
Srebrno priznanje sta prejela: Maja Kresnik-Doberšek (9. a) in Nik Modrijančič (9. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE V RAZVEDRILNI MATEMATIKI
Srebrno priznanje so prejeli: Jaša Marolt (9. a), Tia Rozoničnik (8. b),
Ela Velepec (7. b) in Melanie Bezenšek (6. a).

RAZISKOVALNA DEJAVNOST
Letos so bile izdelane tri raziskovalne naloge in sicer:

Zastavljanje in doseganje učnih ciljev učencev
(na regijskem srečanju uvrščena v I. skupino)
Mentorica: Marija Maja Grenko
Raziskovalki: Ana Grajžl in Maja Kresnik Doberšek

Ali je še čas za prosti čas?
(na regijskem srečanju uvrščena v I. skupino, na državnem tekmovanju osvojila zlato priznanje)
Mentorica: Blanka Skočir
Raziskovalki: Lana Bek in Lamija Berisalić

Nalepi me
(na regijskem srečanju uvrščena v II. skupino)
Mentorica: Martina Ostrožnik
Raziskovalki: Špela Žičkar in Ela Velepec

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE
Srebrno priznanje so osvojili: Ula Polutnik (7. b), Špela Žičkar (7. b), Tijan Kolšek (9. a), Uroš Uhan (9. b) in Nik Alexej Modrijančič iz 9. b.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE
Srebrno priznanje je prejela: Ela Velepec (7. b).

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU ANGLEŠČINE
Srebrno priznanje je prejela: Tia Rozoničnik (8. b),

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAČUNALNIŠTVA BOBER
Zlato priznanje je osvojila: Tia Rozoničnik (8. b).


ŠOLSKO LETO 2016/17


DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU GEOGRAFIJE
Srebrno priznanje je osvojila: Tija Rozoničnik (7. b),

DRŽAVNO TEKMOVANJE VESELA ŠOLA
Srebrno priznanje so osvojili: Urban Velepec (4. a), Lan Zaveršek (4. b), Lina Rozoničnik (5. b) in Lamija Berisalić (6. a).

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE – VEGOVO PRIZNANJE
Zlato priznanje je osvojila: Tia Rozoničnik iz 7. razreda
Srebrna priznanja so prejeli: Jakob Krajnc iz 5. razreda, Ela Velepec iz 6. razreda in Jaša Marolt iz 8. razreda

RAZISKOVALNA DEJAVNOST
Letos izdelana raziskovalna naloga je bila uvrščena v 1. skupino nalog in uvrščena na državno tekmovanje v Mursko Soboto.
Raziskovalki: Maja Kresnik-Doberšek (8. a) in Živa Uranjek (8. a)

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU ANGLEŠČINE
Srebrno priznanje sta osvojili: Tina Leburič (9. a) in Zala Ramšak (9. a),

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE
Srebrno priznanje so osvojili: Hana Hrovatič (7. b), Tia Rozoničnik (7. b), Tijan Kolšek (8. a), Maja Kresnik Doberšek (8. a), Uroš Uhan (8. b) in Nik Alexej Modrijančič iz 8. b.

DRŽAVNO TEKMOVANJE V RAZVEDRILNI MATEMATIKI
Zlato priznanje je osvojila: Ela Velepec iz 6. b
Srebrno priznanje so prejeli: Žiga Žvižej (9. a), Maja Kresnik Doberšek (8. a),
Hana Hrovatič (7. b) in Tia Rozoničnik (7. b)

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV
Srebrno priznanje je prejela: Urh Brvar in Matevž Krašek iz 9. b

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE
Zlato priznanje je prejela: Tia Rozoničnik iz 7. b


ŠOLSKO LETO 2015/16


DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ NEMŠČINE (marec 2016)
Srebrno priznanje sta osvojila: Pia Fink in Patrik Oštir iz 9. b oddelka

DRŽAVNO TEKMOVANJE V POMNENJU – MEMORIADA (mnogoboj) (marec 2016)
Zlato priznanje v skupnem seštevku vseh disciplin: Angelika Kores iz 5. b
Zlato priznanje v disciplinah: KARTE, OBRAZI: Sven Pungartnik Rauter iz 9. b

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAČUNALNIŠTVA BOBER (januar 2016)
Zlato priznanje je osvojila: Tia Rozoničnik iz 6. razreda

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE – VEGOVO PRIZNANJE
Zlato priznanje je osvojila: Tia Rozoničnik iz 6. razreda
Srebrna priznanja so prejeli: Lamija Berisalić, 5. a, Nik Alexej Modrijančič iz 7. b in
Lana Vincelj iz 9. b

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE (januar 2016)
Zlato priznanje je prejel: Tijan Kolšek, 7.a
Srebrno priznanje so osvojili: Larisa Ravnjak, Uroš Uhan, Nik Alexej Modrijančič, Sven Pungartnik Rauter.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA BIOLOGIJE ZA PROTEUSOVA PRIZNANJA (december 2015)
Srebrno priznanje sta osvojila: Katarina Lipovšek, 9. a in Larisa Ravnjak, 9. a

DRŽAVNO TEKMOVANJE V HITREM BRANJU – HIBRA (december 2015)
Zlato priznanje je osvojila: Maja Špegelj, 6.a
Srebrno priznanje sta osvojila: Ela Velepec iz 5. b in Klara Kosaber iz 4. a

DRŽAVNO TEKMOVANJE V RAZVEDRILNI MATEMATIKI (november 2015)
Srebrno priznanje sta osvojila: Tinka Napret Kaučič in Jaša Marolt, oba učenca 7. razreda

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ANGLEŠČINE (november 2015)
Srebrno priznanje sta prejeli: Tina Leburić in Zala Ramšak, učenki 8. razreda

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE (oktober 2015)
Srebrno priznanje je prejel: Sven Pungartnik Rauter , 9. b


ŠOLSKO LETO 2014/15


DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE (januar 2015)
Srebrno priznanje sta prejela: Tijan Kolšek iz 6. a in Larisa Ravnjak iz 8. a.
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE LOGIČNA POŠAST
Zlato priznanje: Tjan Kobale iz 1. a in Špela Žičkar iz 4.b
Srebrno priznanje: Tjan Kobale, Andrej Kruh, Mark Veber in Vedad Berisalić (vsi iz 1. razreda), Mihael Jezernik, Jure Štuklek, Klara Kodelja in Lan Zaveršek (vsi iz 2. razreda), Nikola Delić, Lukas Lutolli in Pascal Škornik (vsi iz 3. razreda), Špela Žičkar iz 4. razreda, Tia Rozoničnik in Maja Špegelj iz 5. razreda
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ MATEMATIKE – VEGOVO PRIZNANJE
Srebrno priznanje: Lana Vincelj iz 8. b
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ASTRONOMIJE (december 2014)
Bronasto priznanje prejmejo: Tijan Kolšek iz 6. a, Jaša Marolt iz 6. a, Tinka Napret Kaučič iz 6. a, Larisa Ravnjak iz 8. a, Maja Omerzu iz 8. a, Katarina Lipovšek iz 8. a, Lana Vincelj iz 8. b, Jakob Kidrič iz 9. a,, Tilen Kolšek iz 9. a,, Dejan Ilić iz 9. b in Hana Koželjnik Kačičnik iz 9. b.
Na državno tekmovanje sta se uvrstila Tijan Kolšek in Larisa Ravnjak.
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZGODOVINE (december 2014)
Trije učenci so prejeli bronasto priznanje (Tilen Kolšek (9. a), Filip Bratina (9. a) in Tim Teršek (9. a)). Tilen Kolšek in Filip Bratina sta se uvrstila na regijsko tekmovanje.
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA BIOLOGIJE ZA PROTEUSOVO PRIZNANJE (december 2014)
Srebrno Proteusovo priznanje: Katarina Lipovšek (8. a)
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE (december 2014)
28 učencev je osvojilo bronasto priznanje.
Regijskega tekmovanja se bosta udeležili učenki Sara Korenjak (8. b) in Klara Eva Draškovič (9. b).
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE (oktober 2014)
Zlato priznanje prejme:
Lana Vincelj (8. b)
Srebrna priznanja prejmejo:
Sven Pungartnik Rauter (8. b)
Tilen Kolšek (9. a)
Bronasta priznanja prejmejo:
Žiga Žvižej (7. a)
Tjaša Rožič (7. a)
Nika Hajsinger (7. b)
Jakob Vogelsang (9. a)
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA BIOLOGIJE ZA PROTEUSOVO PRIZNANJE (oktober 2014)
Bronasta priznanja prejmejo:
Katarina Lipovšek (8. a)
Larisa Ravnjak (8. a)
Nicole Vrunč (8. b)
Katarina Lipovšek se je uvrstila na državno tekmovanje.

ŠOLSKO LETO 2013/14


50. TEKMOVANJE OSNOVNOŠOLCEV V ZNANJU MATEMATIKE ZA VEGOVA PRIZNANJA
Srebrna priznanja prejmejo:
Tim Zaveršek (9. a)
Tilen Kolšek (8. a)
Sven Rauter Pungartnik (7. b)
I
RAZISKOVALNA DEJAVNOST
Obe letos izdelani nalogi sta bili odlično ocenjeni in uvrščeni v prvo skupino.
Barvila v jesenskem in zimskem listju. Raziskovalki: Maja Cilenšek in Eva Polutnik. Mentorica: Lotty Cojhter
Paintball v osnovni šoli – da ali ne? Raziskovalca: Tilen Kolšek in Tim Teršek. Mentor: Vojin Mlinarević
Naloga Barvila v jesenskem in zimskem listju se je uvrstila tudi na državno tekmovanje v Mursko Soboto, kjer je osvojila bronasto priznanje.
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE
Miha Kovačič (9. b) – osvojil zlato priznanje na državnem tekmovanju za znanje zgodovine. (marec 2014)
I
LIKOVNI NATEČAJ IGRA NA SNEGU
Lara Čremožnik, 1. OPB – prejela 1. Nagrado na likovnem natečaju Igra na snegu (marec 2014)
Lucija Škornik,2. OPB – prejela 1. Nagrado na likovnem natečaju Igra na snegu (marec 2014)
I
XXVII. ROŠEVI DNEVI 2014
Robin Vodeb (8. b) – prejela knjižno nagrado za prozno besedilo List iz mojega dnevnika (marec 2014)
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA SLOVENŠČINE
Nika Rajšter (8. b) – osvojila zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju za znanje slovenščine. (marec 2014)
I
REGIJSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE
Miha Ambrož (9. a) – osvojil bronasto priznanje na regijskem tekmovanju za znanje zgodovine. (februar 2014)
Miha Kovačič (9. b) – osvojil bronasto priznanje na regijskem tekmovanju za znanje zgodovine. (februar 2014)
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA GEOGRAFIJE
Miha Ambrož (9. a) – osvojil bronasto priznanje na šolskem tekmovanju za znanje geografije. (februar 2014)
Miha Kovačič (9. b) – osvojil bronasto priznanje na šolskem tekmovanju za znanje geografije. (februar 2014)
I
ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA KEMIJE
Katarina Bratina (8. a) – osvojila bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
Tilen Kolšek (8. a) – osvojil bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
Tim Teršek (8. a) – osvojil bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
Robin Vodeb (8. b) – osvojila bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
Špela Vodeb (9. a) – osvojila bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
Eva Polutnik (9. b) – osvojila bronasto Preglovo priznanje na šolskem tekmovanju iz znanja kemije. (januar 2014)
I

REGIJSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ANGLEŠČINE ZA 9. razred
Miha Ambrož (9. a) – osvojil srebrno priznanje na regijskem tekmovanju za znanje angleščine. (januar 2014)
Tim Zaveršek (9. a) – osvojil srebrno priznanje na regijskem tekmovanju za znanje angleščine. (januar 2014)
I
REGIJSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA SLOVENŠČINE
Nika Rajšter (8. b) – osvojila srebrno Cankarjevo priznanje na regijskem tekmovanju za znanje slovenščine. (januar 2014)
Špela Vodeb (9. a) – osvojila srebrno Cankarjevo priznanje na regijskem tekmovanju za znanje slovenščine. (januar 2014)
I
REGIJSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ASTRONOMIJE
Tim Zaveršek (9. a) – osvojil zlato Dominkovo priznanje za znanje astronomije. (januar 2014)
Tilen Kolšek (8. a) – osvojil srebrno Dominkovo priznanje za znanje astronomije. (januar 2014)
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA RAZVEDRILNE MATEMATIKE
Tim Zaveršek (9. a) – osvojil srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike. (november 2013)
Špela Vodeb (9. a) – osvojila srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike. (november 2013)
Tjaša Belak (8. b) – osvojila srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike. (november 2013)
Sven Rauter Pungartnik (7. b) – osvojil srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike. (november 2013)
I
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA ANGLEŠČINE ZA 8. razred
Klara Eva Drašković (8. b) – osvojila zlato priznanje na državnem tekmovanju za znanje angleščine. (november 2013)
(Skupno 395 obiskov, današnjih obiskov 1)