Ospredni prispevek

Zadnje obvestilo za starše

Spoštovani starši!

Pristojno ministrstvo je danes sporočilo, da se v šole
–  v ponedeljek, 1. 6. 2020, vračajo učenci 4. in 5. razreda,
–  v sredo, 3. 6. 2020, pa tudi učenci 6., 7. in 8. razreda.

Vsa nadaljnja obvestila glede organizacije dela bomo objavili na spletni strani šole
tekom jutrišnjega dne.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Nataša Gajšek Ključarič
ravnateljica

Ospredni prispevek

Zbiralna akcija papirja

Na 2. redni seji Sveta staršev v mesecu maju ste predstavniki podali pobudo o izvedbi zbiralne akcije papirja, s katero bi zbirali sredstva za Rošev sklad. Veseli smo vaše pobude in sporočamo, da bomo zbiralno akcijo izvedli v sredo, 10. 6. 2020, zbrana sredstva pa porabili namensko, kot je bilo predlagano s strani predstavnikov staršev oddelčnih skupnosti.

Nagrajenci likovnega natečaja

Znani so nagrajenci likovnega natečaja » Moja domovina- moja država- moja občina- ali te poznam?« Nekateri ste sodelovali v likovnem natečaju »Moja domovina- moja država- moja občina- ali te poznam?« in ste se zelo uspešno izkazali. Pet učencev bo prejelo priznanje: osmošolka Andreja Ježovnik, devetošolki Mia Tuvić in Taja Sotlar, šestošolec Žiga Grabar in najmlajša drugošolka, Ivana Dujić.
Vsem nagrajencem čestitamo!
Ponosna mentorja Dejan Petrovič in Mateja Lešničar

Ponovni prihod učencev 1. triade v šolo

Spoštovani starši.

V dopisu, ki ste ga prejeli od razredničarke oziroma učiteljice skupine vaših otrok, smo vas seznanili z vsemi informacijami glede ponedeljkovega ponovnega prihoda otrok v šolo. Med drugim smo vas obvestili, da bodo na spletni strani šole objavljeni urniki skupin in kosila, da boste lažje organizirali prihod in odhod vašega otroka iz šole. Urnike najdete v priponkah.

Naj vas ponovno spomnimo, da sta ura prihoda in mesto vstopa v šolo, zaradi zagotavljanja vseh potrebnih ukrepov, ves čas enaka. Strokovni delavec pred šolo bo vašega otroka prevzel in poskrbel za ustrezen vstop v šolo, enako velja po koncu pouka. Starši v šolo ne vstopate.

Vsi se veselimo ponovnega snidenja, zato vas do ponedeljka lepo pozdravljamo.

Priponke:
– Urnik skupin
– Urnik kosila skupin

Humanitarna akcija

Spoštovani starši in učenci!

Naša šola vsako leto sodeluje v humanitarni akciji Pokloni zvezek, ki jo že vrsto let organizira Slovenska karitas. Letošnja akcija bo zaradi izrednih razmer epidemije COVID-19 potekala nekoliko drugače. Vse podrobnosti o akciji najdete v priponki .Hvala, ker boste pomagali družinam in otrokom v stiski.

Ti moraš biti sprememba, ki jo želiš videti v svetu. (M. Gandhi)

NAGRAJENCI 24. likovnega in literarnega natečaja “Naravne in druge nesreče – Bolje pripravljen kot poplavljen!«

Uprava RS za zaščito in reševanje je tudi letos razpisala likovni in literarni
natečaj z izbrano temo: “Naravne in druge nesreče – Bolje pripravljen kot
poplavljen!«.
Na natečaju so sodelovali tudi naši roševci in zopet smo dokazali, da
znamo spretno vihteti naše čopiče in pisala.
Naša najmlajša nagrajenka, drugošolka Iris Hotič, je prejela nagrado za
svoj likovni izdelek, šestošolka Tia Ržen ter osmošolca Aljaž Ogrizek in
Julija Adamič pa nagrado za svoje literarno delo.
Vsem nagrajencem čestitamo!

Ponosni mentorici Mateja Lešničar in Nataša Čupeljić

MERCATORJEV MALI ŠEF – GLASOVANJE

Naša šola sodeluje v natečaju Mercatorjev mali šef ter s tem prispeva k spodbujanju veselja otrok do kuhanja. Ekipa Mali šef sporoča, da so kuharske mojstrovine osnovnošolcev, ki so jih prejeli, dokazale, da je kuhanje res zelo kul. Mali šefi so prikuhali skoraj 200 različnih receptov – tradicionalnih, babičinih, poljudnih, nekaj takšnih, ki so si jih izmislil sami, nekaj preprostih, pa tudi kakšnega, ki se ga ne bi sramovali največji kuharski mojstri. Prispele recepte je ekipa Mercatorjev mali šef objavila na Facebook profilu Mercator. Glasovanje bo potekalo v dveh krogih. Beri naprej