Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 20. 11., obeležili dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ), ki je bil letos že deseti po vrsti.

Praznovali pa smo ga popolnoma drugače kot doslej – DOMA. S svojo družino. Učenci in učitelji smo si tako doma pripravili slasten, krepčilen zajtrk in nadaljevali pouk polni energije in dobre volje. Še posebej so se v pomen zajtrka poglobili naši petošolci, ki so imeli ta dan naravoslovni dan.

Več o tem, kako smo praznovali, si lahko pogledate na povezavi:
Tradicionalni slovenski zajtrk na OŠ Frana Roša

Dan slovenske hrane

Včeraj je bil Dan slovenske hrane, ki ga že tradicionalno obeležimo s slovenskim zajtrkom.
Tokrat nismo zajtrkovali skupaj v šoli, so pa učenci z nami delili utrinke svojega dne.
Takole je tradicionalni slovenski zajtrk v kratkem videu predstavila naša osmošolka Eva Jug Perc ikona-video

Maja Skakić, mentorica

OBVESTILO ZA STARŠE

Spoštovani starši!

Po včerajšnjem sklepu vlade bo pouk v prihodnjih dveh tednih (od 16. 11. 2020 – B teden do 27. 11. 2020 – A teden) še naprej potekal na daljavo. Okrožnice s podrobnejšimi navodili in obrazložitvami pa s strani pristojnega ministrstva še nismo prejeli. V kolikor bodo podana kakšna dodatna pojasnila, vas bomo o tem obvestili preko elektronskih sporočil in objav na šolski spletni strani.

Potek pouka na daljavo v prvem tednu po počitnicah smo pozorno spremljali in evalvirali. Organizacija zaenkrat ostaja enaka, o morebitnih spremembah oziroma dopolnitvah pa vas bodo v naslednjih dneh obvestile razredničarke.

Še enkrat sporočam, da, v kolikor boste naleteli na kakršnekoli tehnične težave, pišete na enega od naslednjih elektronskih naslovov:

marjetka.novak@guest.arnes.si (pomočnica ravnateljice)

franjo.roskar@guest.arnes.si (računalnikar)

natasa.kljucaric@guest.arnes.si (ravnateljica)

V primeru kakršnihkoli vprašanj v zvezi z izvajanjem pouka pa se obrnete na učitelja posameznega predmeta oziroma razredničarko. Elektronske naslove učiteljev najdete na naslednji povezavi: http://www.os-frana-rosa.si/govorilne-ure/.

Vaših otrokom, našim učencem želim uspešno delo in vas vse prijazno pozdravljam.

Izvajanje pouka od 9. 11. 2020 dalje

Spoštovani starši!

Pouk v prihodnjem tednu bo po včerajšnjem sklepu vlade za vse učence od 1. do 9. razreda potekal na daljavo.

Vse potrebne informacije najdete v priloženem dokumentu .

Želim vam vse dobro in vas prijazno pozdravljam.

VABILO ZA STARŠE

Spoštovani starši!

Vljudno vas vabimo na ekskluzivni on-line dogodek: “Tri sekunde Zasvojenost: To se meni ne more zgoditi”. Posebnost avtorsko tematskega programa TRI SEKUNDE je v temu, da je vsebinsko zastavljen za sočasno udeležbo mladih in odraslih na dogodkih z željo poenotiti različne pomisleke oz. njihova stališča glede različnih pasti zasvajanja. Zato je nadvse priporočljivo, da si dogodek ogledajo skupaj mladi in odrasli (v tem primeru učenci III. triade in njihovi starši ter tudi učitelji).
Povezava za brezplačen ogled vam bo posredovana 3 dni pred pričetkom on-line dogodka preko elektronskega sporočila. Za ogled ne bo potrebno geslo, dostop pa bo možen 10 minut prej.
Zastavljanje morebitnih vprašanj bo možno pisno v času izvedbe on-line dogodka preko klepetalnice.
Vljudno vabljeni, da se dogodku pridružite v sredo, 11. 11. 2020, ob 18.00.
V priponki najdete tudi e-Vabilo .

Podaljšanje jesenskih počitnic

Spoštovani starši!

zaradi poslabšanja epidemioloških razmer v državi je Vlada RS 30. 10. 2020 sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov. Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je skladno s pristojnostmi izdala sklep, s katerim je določila, da se, zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2, jesenske počitnice podaljšajo do 8. 11. 2020.

Dragi učenci!

Čas podaljšanih počitnic naj bo tudi čas koristno preživetega prostega časa. Poskrbite za ustrezno telesno dejavnost, seveda ob upoštevanju vseh higienskih priporočil za preprečevanje širjenja SARS-CoV-2. Strokovnjaki Fakultete za šport in NIJZ so pripravili priporočila glede telesne dejavnosti v času širjenja COVID-19. Priporočila najdete na naslednji povezavi: https://zdaj.net/koronavirus-otroci-in-mladostniki/priporocila-glede-telesne-dejavnosti-v-casu-sirjenja-okuzbe-covid-19/ .

Predvsem, dragi učenci, pa ostanite tudi v učni kondiciji. Naj vam čas krajša kakšna zanimiva knjiga ali pa ogled kakšne poučne oddaje. Na RTV Slovenija so nadgradili spletni portal Izodrom, da bi po zgledu izobraževalnih portalov drugih evropskih javnih servisov postal učinkovit in privlačen pripomoček pri učenju. Pester izbor prispevkov najdete na naslednji povezavi: https://www.rtvslo.si/tv/otroski/izodrom .

Iskreno vam tudi čestitam ob dnevu reformacije in vam želim mirne prihajajoče praznike.

Ostanite dobro in ostanite zdravi!