Fit najstnik zdravo živi, zakaj ne bi še ti?

Le kdo na Rošu si ne želi biti FIT? Mislim, da takšnega ni.

Zato smo se učenci in učitelji Osnovne šole Frana Roša pridružili projektu Fit najstnik. Projekt je nastal pod okriljem Špele Sešlar, prof. športne vzgoje na Gimnaziji Celje Center ter vaditeljice skupinskih vadb, in Mojce Cepuš, certificirane nutricistke, ki sta za vse, vadbe in zdravega sloga željnih, sestavili učinkovit program vadb ter zdravih jedilnikov.

S ponedeljkom, 15. 11. 2021, pričenjamo z izvedbo 4-tedenskega projekta Fit najstnik. Poleg vadb, ki jih bomo 1 x tedensko izvajali v šoli, preostale 4 dni pa, s pomočjo pripravljenih posnetkov, v okolju Teams, bomo našo pozornost namenili tudi zdravi prehrani. Pripravljene imamo posnetke, ki spodbujajo k pripravi zdravega obroka, vsi ti pa so podkrepljeni s jedilnikom in recepti.

Da ne bi ostalo samo pri vadbi, bodo naše kuhatrice pripravile tudi Fit malico.

Naši cilji so:

  • spremeniti svoj življenjski slog;
  • spoznati, da lahko postane vsakodnevana telesna aktivnost užitek in sprostitev;
  • spremeniti prehranjevalne navade in se naučiti načrtovati ter pripravljati zdrave obroke;
  • vzdrževati telesno težo.

Projektu se je do sedaj pridružilo 120 učencev in 17 učiteljev. Kot že rečeno pričnemo 15. 11. in končamo 12. 12. 2021. Morda interval ponovimo tudi pomladi?

Fit najstnik zdravo živi, zakaj ne bi še ti?

Tanja Dremšak,
mentorica

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)