Kulturna šola 2021

V torek, 5. oktobra 2021, je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini potekala zaključna slovesnost projekta Kulturna šola 2021, ki ga organizira Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD).
Letos smo še posebej ponosni, saj je naša šola prejela priznanja za posebne dosežke na področju literarne dejavnosti.

Obrazložitev priznanja za OŠ Frana Roša Celje

Delovanje Osnovne šole Frana Roša iz Celja ne bi moglo biti bolj prežeto s kulturo. Na šoli že vrsto let uspešno razvijajo široko paleto kulturno-ustvarjalnih dejavnosti, v katere se vključujejo vsi razredi. Opazno poslanstvo šole z mentorji in učitelji je v spodbudah učencev k pridobivanju širokega znanja, predvsem si prizadevajo za razvoj vseh ustvarjalnosti ter sodelovanje mladih na vseh kulturnih področjih. Posebna pohvala gre učiteljskemu zboru in vodstvu, ki se poleg rednega dela dodatno strokovno izobražuje, še posebej na področju literature. Šola nosi ime po slovenskem pesniku, pisatelju in dramatiku, Franu Rošu. Njegovo ime in literarno ustvarjanje ponosno oznanjajo že 35 let na državnem natečaju mladih literatov 8. in 9. razredov iz vse Slovenije in zamejstva. Preplet znanja, kulture in ustvarjalnosti, sodelovanje na različnih literarnih dogodkih in festivalih, spodbude k branju in spoznavanju rojstnih krajev slovenskih pesnikov in pisateljev, prijazna šolska knjižničarka in knjižnično zavetje so dobra popotnica, da mladi spoznavajo in vzljubijo zgodbe, pesmi in druga literarna besedila ter začnejo ustvarjati še sami. Za promocijo branja in razvoj literarne ustvarjalnosti v šolskih prostorih in širše – podarjamo osnovni šoli Frana Roša iz Celja ob nazivu kulturna šola tudi posebno priznanje za literarno področje.

ISKRENE ČESTITKE!

Več o tem si lahko preberete na spletni strani celje.info.

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)