Odzivi s 35. Roševih dnevov

Še nekaj odzivov z letošnjih 35. Roševih dnevov, ki so bili posvečeni branju: JUNAKI BEREJO.

Vsa besedila sta prebrala in naredila izbor: Ksenija Medved, promotorka branja, in Damijan Šinigoj, mladinski pisatelj.

Izbrana besedila mladih avtorjev smo objavili v zborniku LADJICA LETI V NEZNANO (po verzu Uroša Germeka).

Letošnji finalisti:

• Uroš Germek, OŠ Dušana Bordona Semedela – Koper;
  • Maša Valentina Krašek, OŠ Šmarje – Sap;
  • Vita Nonkovič, OŠ I. Murska Sobota;
  • Jasna Premk, OŠ Vižmarje-Brod;
  • Lana Turnšek, OŠ Polzela,
  • Ana Sotlar, OŠ Vižmarje-Brod.

so se s pomočjo mentorjev, staršev ter v spodbudnem ustvarjalnem okolju svojih vrstnikov res dobro odrezali. Tako v Celju kot na branju v Centru za poezijo Tomaža Šalamuna v Ljubljani ter na snemanju radijskih oddaj.

Spodaj si lahko ogledate posnetek TV oddaje Infodrom:

Infodrom: Mladi pisateljici Ana in Jasna zmagali na Roševih dnevih – YouTube

Dve soboti zapored pa bodo izbrani mladi literati sodelovali v oddaji Kulturomat na Radio Prvi, in sicer: v soboto, 16. aprila 2022, ob 10.30:

1. Roševi dnevi ‒ prvič – Prvi (rtvslo.si)
    V dveh Kulturomatih bomo tako gostili prav teh šest nagrajencev, ki bodo v pogovoru predstavili svoja dela in razmišljanja ter nas popeljali v svet besed.

Tokrat so bili z nami: Uroš Germek, Ana Sotlar in Jasna Premk.

in v soboto, 23. aprila 2022, ob 10.30:

1. Roševi dnevi – drugič – Prvi (rtvslo.si)

V drugem Kulturomatu bomo gostili še tri dobitnice zlatega priznanja, ki bodo v pogovoru predstavile svoja dela in razmišljanja ter nas popeljale v svet besed.

Tokrat so bile z nami: Lana Turnšek, Maša Valentina Krašek in Vita Nonkovič.

Z mladimi se je na Radiu Prvi/RTV Slovenija pogovarjal novinar Gašper Stražišar.

Fotografije: Nuša Ofentavšek

***

Napovedujemo že 36. ROŠEVE DNEVE 2023, literarno srečanje najboljših mladih ustvarjalcev 8. in 9. razredov osnovnih šol.

Potekali bodo v Celju v sodelovanju z JSKD OI Celje, OŠ Frana Roša, Osrednjo knjižnico Celje in Glasbeno šolo Celje.

Literarni natečaj bo objavljen septembra 2022 na spletni strani JSKD.

Državni srečanje: sreda, 29. marca 2023

Rok za oddajo besedil: ponedeljek, 16. januarja 2023

Iskali bomo besedila, napisana v jeziku in govorici mladih. 😊

Strokovna komisija: Barbara Korun, slovenska pesnica, pisateljica in esejistka, in Neli Kodrič Filipič, sodobna slovenska mladinska pisateljica