Mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani

Generalna skupščina Združenih narodov je 29. september razglasila za mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani. Obeleževanje tega dne je pomembno za ozaveščanje o razsežnosti težave in morebitnih rešitvah na vseh ravneh.

V EU se vsako leto zavrže skoraj 59 milijonov ton hrane (131 kg na prebivalca), katere tržna vrednost je ocenjena na 132 milijard evrov. Več kot polovica odpadne hrane (53 %) se zavrže v gospodinjstvih.

Na naši šoli dajemo posebno pozornost odgovornemu odnosu do hrane skozi celo leto in le ob mednarodnem dnevu. Smo se pa posebej potrudili in z devetošolci, ki obiskujejo izbirni predmet Načini prehranjevanja, izdelali plakate, s katerimi smo popestrili jedilnico.

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)