Razstava projekta Evropska vas v trgovskem središču City Center

Celjske in sodelujoče okoliške šole, vrtci ter nekatere druge ustanove že vrsto let sodelujejo v projektu Evropska vas, katerega namen je promovirati idejo Evrope in njene velike družine narodov in držav. Naš skupen namen je spodbujati sodelovanje, medsebojno spoštovanje, sožitje, promovirati podobnosti in raznolikosti, spodbujati razmišljanje o tem, kaj Evropska skupnost je in kako se lahko vanjo lahko kar najbolj in najlažje vključimo. V šolskem letu 2020/21 je v projektu sodelovalo že 35 zavodov, saj se nam vsako leto pridruži še kakšen dodatni član. Tudi to govori o pomembnosti ideje o skupnosti in povezovanju ter pomenu in prepoznavnosti našega projekta v naši regiji, ki se ga zaveda tudi Mestna občina Celje, ki projekt financira in omogoča, da naše ime ponašamo v širni svet. Sicer smo že drugo leto bili nekoliko omejeni pri našem ustvarjanju in raziskovanju držav članic, a nas tudi epidemija ni uspela ustaviti. Sodelujoči mentorji in mladi vseh starosti so tekom šolskega leta izdelali nemalo materialov, ki predstavljajo posamezne države, se dodatno poučili o državah, ki so si jih izbrali, peli, plesali, svoje znanje prenašali na druge in na nek način prevzeli vlogo promotorjev in ambasadorjev evropskih držav. Četudi smo zaradi omejitev ostali brez osrednje prireditve, ki so se v preteklosti že vrstile na Glavnem in Krekovem trgu, smo se snovalci projekta vseeno odločili, da bomo vsaj z nekaterimi izdelki poskušali pričarati sprehod po prestolnicah in drugih prepoznavnih krajih ali značilnostih posamičnih držav ter nekaj najlepših izdelkov predstavili našim sokrajanom. Tako je nastala manjša zbirka razstavnih eksponatov, ki jo s pomočjo trgovskega centra City Center na ogled nudimo obiskovalcem trgovskega centra. Omeniti velja, da je naša razstava že bila gostja v Mladinskem centru Celje in da bo svoje mesto po koncu gostovanj našla na posameznih sodelujočih šolah. Do takrat pa upamo, da bo razveseljevala mlado in staro in da bodo mimoidoči naše skupne evropske sosede videli in doživeli skozi oči učencev in njihove ustvarjalnosti.

Vljudno vabljeni k ogledu razstave med 13. in 18. 9. 2021 v City Centru Celje.

Nataša Čupeljić

 

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)