Nacionalna preventivna akcija – PEŠCI

Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa v okviru nacionalne preventivne akcije, skupaj z ostalimi pristojnimi deležniki, izvaja aktivnosti za večjo varnost in vidnost pešcev. V okviru nacionalne akcije aktivno sodelujejo: občinski sveti za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, Policija, mestna in občinska redarstva, Ministrstvo za zdravje, Ministrstvo za infrastrukturo in Direkcija RS za infrastrukturo, Zavod RS za šolstvo s šolami in vrtci in posamezne nevladne organizacije ter verske skupnosti.
V letu 2017 poteka nacionalna akcija od 2. – 15. oktobra 2017, aktivnosti pa se nadaljujejo v jesenskih in zimskih mesecih. Časovno je tako zajeto obdobje daljših noči in slabše vidljivosti, ki je za pešce še posebej nevarno.

Več v dokumentu

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)