TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV ZA OSNOVNE ŠOLE

V okviru interesne dejavnosti Poskusi v kemiji, smo se z osmošolkami pripravljali na tekmovanje iz kemijskih poskusov za osnovne šole. Z našim poskusom, naslovljenim Odtenki modrine, smo želeli predstaviti reakcijo med, v vodi razredčenim, natrijevim hidroksidom ter modro galico. Poleg razlage kemijskega postopka in opisa reakcij, ki ob tem potekajo, smo naš poskus tudi posneli. Videoposnetek poskusa si lahko ogledate na povezavi:

https://www.youtube.com/watch?v=kPfPvI0SKtw&feature=youtu.be

O izidu tekmovanja je odločala strokovna komisija na podlagi več kriterijev, na žalost pa se naš poskus ni uvrstil v nadaljnje tekmovanje.

Učenkam se zahvaljujem za njihov trud in delo.

Nataša Kos Vranešević

(Skupno 422 obiskov, današnjih obiskov 1)