Usmeritve glede koronavirusa (COVID-19)

ZADNJE INFORMACIJE MINISTRSTVA ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT (6. 3. 2020)

Nacionalni inštitut za javno zdravje – NIJZ ves čas spremlja dogajanje v zvezi z izbruhom novega koronavirusa. Na njihovi spletni strani najdete aktualne in ključne informacije ter priporočila za zaščito zdravja. Kot sporoča Ministrstvo za zdravje, v Sloveniji ni razloga za preplah, a je kljub temu potrebno biti previden.
V skladu z Državnim načrtom epidemijo nalezljive bolezni razglasi minister, pristojen za zdravje, MIZŠ pa ima v primeru razglasitve epidemije pristojnost za odločanje glede prenehanja pouka (»zapiranja šol«), kar pomeni, da šola odločitve glede prenehanja pouka v dani situaciji sama ne more sprejeti.
Na MIZŠ so odprli nov elektronski naslov: vprasanja.mizs@gov.si, ki je namenjen vsem deležnikov v vzgoji in izobraževanju (ravnateljem, učiteljem, staršem in otrokom) glede preventivnih ukrepov, povezanih s koronavirusom. Vprašanja, ki bodo postavljena na tem naslovu in ne bodo v njihovi pristojnosti, bodo posredovali pristojnim institucijam.
O vseh aktualnih informacijah Vas bomo sproti obveščali. V priponki  najdete ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje.
NAČRT ZA ZAGOTAVLJANJE KONTINUIRANEGA DELA NA OŠ FRANA ROŠA V PRIMERU IZBRUHA OKUŽBE S KORONAVIRUSOM SARS-CoV-2