ZLATO PRIZNANJE z računalniškega tekmovanja BOBER dobila TIA ROZONIČNIK

ACM Bober postaja eno najpopularnejših tekmovanj v znanju tako v svetu kot v Sloveniji. Letos je na šolski ravni tekmovalo v Sloveniji sedem otrok manj kot 30.000, s čimer se Slovenija uvršča po deležu otrok, ki se udeležijo tekmovanja, v sam svetovni vrh. Za primerjavo, lani je tekmovalo več kot milijon in pol otrok v 36 državah.

V soboto, 13. 1. 2018, je v Ljubljani na Fakulteti za računalništvo in informatiko potekalo državno tekmovanje iz računalništva – Bober. Državnega tekmovanja se je udeležilo najboljših 150 osnovnošolcev s šolskega tekmovanja.

Na državno tekmovanje se je uvrstila tudi naša učenka iz 8. razreda TIA ROZONIČNIK, ki je osvojila ZLATO PRIZNANJE.

Iskrene čestitke!

(Skupno 285 obiskov, današnjih obiskov 1)